úvod          mapa serveru          kontakt         

Akce Přežití Co je IDPA Nákresy situací Kurzy obranné střelby Prodej-zbrani.cz Média Kontakt Foto Video LOS Sponzoři Odkazy 

Závody v obranné střelbě LOS - 12 SITUACÍ 22.5.2011 Opařany. Propozice na závod v rubrice Akce.

 

Prodej zbraní, nábojů, komponent a příslušenství prodej-zbrani.cz.


Ikona Gunlex


 Co je IDPA

IDPA
The International Defensive Pistol Association - Mezinárodní asociace obranné střelby.

Co je obranná střelba?
Obranná střelba je, jako sport, zcela jednoduše o praktickém používání zbraní a plnohodnotné munice pro simulaci obranných situací v \"reálném světě\". Střelci soutěžící v obranné střelbě jsou nuceni používat praktické zbraně a pouzdra, která jsou opravdu určena pro sebeobrannu a každodenní nošení. Není povoleno používání žádných soutežních speciálů, protože v obranné střelbě jsou testovány schopnosti a možnosti střelce, a ne jeho vybavení.

Proč potřebujeme další střeleckou sportovní disciplínu?
Důvodem pro vznik byla nemožnost prakticky si vyzkoušet a zdokonalovat schopnosti s vybavením navrženým a určeným pro sebeobranu. ostatní střelecké sporty jsou jen sporty bez vztahu k sebeobranně. Obranná střelba je možností pro skutečné střelce, s předepsaným vybavením a postupy a technikami střelby, s důrazem na praktičnost a reaálnost těchto technika a vybavení. Dříve chyběla možnost soutěžit s běžnými služebními pistolemi, jako jsou Berreta, Glock, Sig nebo CZ a nebyla možnost soutěžit s běžným pouzdrem pro skryté nošení, bez toho, aby to byl handicap.

Jaké jsou cíle obranné střelby?
Umožnit srovnat své možnosti a schopnosti s důrazem na soutěžící a ne jejich zbraně a vybavení.
Propagovat bezpečné a dokonalé používání zbraní a vybavení pro sebeobranu.
Umožnit soutěžení pro standardní tovární služební pistole, jako jsou Beretta 92F, Glock 17 a další. (Divize STOCK SERVICE PISTOL), pro populární jednočinné pistole (9mm/.40) upravené pro nošení (Divize ENHANCED SERVICE PISTOL), pro jednořadé klony 1911 v ráži .45 upravené pro nošení, nikoliv soutěžení, (divize CUSTOM DEFENSIVE PISTOL) a pro služební revolvery jako je populární Smith & Wesson 686 (divize STOCK SERVICE REVOLVER).
Poskytnout střelcům praktické kurzy střelby, které simulují život ohrožující situace, nebo otestovat jejich schopnosti, které se v takovýchto situacích mohou hodit.

Jaké typy soutěží pořádá IDPA?
IDPA poskytuje komplexní kurzy střelby. Tyto knížky jsou zasílány všem klubům a za poplatek i jednotlivým členům. Kurzy se dělí na dvě kategorie: sebeobranné situace a standardní cvičení. Sebeobranné situace jsou simulací aktuálních nebo možných situací z \"reálného světa\". Tyto situace vyžadují střelbu z 3-20 yardů a často vyžadují změnu střeleckého stanoviště a střelbu z nevhodných pozicí. Standardní cvičení jsou navržena pro otestování speciálních schopností střelby a ovládání zbraně. Závody v obranné střelbě nabízí rozmanitost a testují rychlost a přesnost. Fyzická kondice ovlivňuje výkonnost velmi málo.

Jaký typ příslušenství potřebuji pro soutěže obranné střelby?
vyžadovány jsou běžné služební pistole a revolvery v rážích 9mm/.38 Special nebo větších. Je-li zbraň vhodná pro sebeobranu a skryté nošení, bude pravděpodobně vhodná i pro soutěže obranné střelby. Pro obrannou střelbu se používají pouzdra pro skryté nošení. Běžná služební pistole nebo revolver, jako jsou Beretta 92F, Glock 17/22, Sig 226, Colt 1911A1, S&W 686 nebo Ruger GP-100 nošené v běžném pouzdře, jsou vše co potřebujete.

Pro koho je obranná střelba určena?
Obranná střelba je pro každého, kdo může legálně nosit zbraň a to pro muže i ženy.

Je možno používat pistole i revolvery?
Ano, obranná střelba je rozdělena do čtyř divizí: STOCK SERVICE PISTOL pro DA, DAO, Safe Action pistole, ENHANCED SERVICE PISTOL pro SA pistole, CUSTOM DEFENSIVE PISTOL pro upravené pistole a SERVICE REVOLVER pro revolvery.

(Převzato ze serveru www.idpa.cz)     kuguarteam.org

© sportovní klub Kuguar Team
webdesign - Lira IS s.r.o.
Stránky využívají redakční systém Atlantic.